Klub Prívlače

Rok 2015

  1. liga LRU – prívlač vo Svite, Piešťanoch a Trout cup

Napriek priemerným výsledkom na Hornáde pod Ružínom sme nastupovali do druhého dvojkola vo Svite na riečke Poprad 11. – 12. 7. 2015 plní optimizmu, napriek extrémne nízkemu stavu vody. Riečku sme výborne poznali, preteky sme tam mali už niekoľko krát, väčšinou sme uhrali výborné výsledky, predsa len lov pstruhov je nám blížší. Už po prvých štartoch nám bolo jasné, že sa budeme na tak malom prietoku trápiť. Tak sa aj stalo a po nedeľných kolách sme sa posunuli hore len o jednu priečku na 7. miesto, stále s vyhliadkami na možné medailové umiestnenie.

Posledné kolo organizovali Piešťany na rieke Váh 12. – 13. 9. 2015. Cieľovou rybou bol jalec. Pretekárske úseky boli ako už tradične v Piešťanoch veľmi nevyrovnané, veľkú rolu hral šťastný los, ktorý sa nám vyhýbal. Po sobotňajších podpriemerných výsledkoch sme si zo 4 slabých kombinácií stanovíšť vylosovali 3 tie isté aj na nedeľu, len sme si ich navzájom vymenili medzi sebou. Ťažko bolo odovzdať si skúsenosti zo soboty a po nedeľnom zúčtovaní sme nakoniec skončili na 9. mieste. Žiaľ, tento ročník ligy sme sa trápili, snáď na budúci rok budeme mať trocha viac šťastia.

Trout Cup 2015

Prvé kolo Európskeho pohára v love pstruhov sa konalo pri Valašskom Meziřičí na rieke Bečva. Slovensko zastupovali 2 tímy, kde tím Slovensko 2 ( Pavel Horňák, Juraj Václavík, Juraj Mrázik, Jaroslav Sámela ) skončilo na 2. mieste a tím Slovensko 1 ( Peter Horňák, Martin Forbak, Lukáš Hollý, Juraj Smatana ) na 3. mieste.

Výsledky jednotlivcov:                                                                                                                               1. Juraj Václavík (Púchov)
2. Peter Marcin (Svidník)
4. Lukáš Hollý (Kysucké nové mesto)
6. Peter Horňák (Liptovský Mikuláš)
11. Pavel Horňák (Liptovský Mikuláš)

Druhé kolo sa uskutočnilo na rieke Poprad vo Svite. Tímu Slovensko 2 sa v konkurencii 26 tímov podarilo zvíťaziť a Slovensko 1 skončilo na 3. mieste. V jednotlivcoch získal zlato Pavel Horňák, druhý bol Peter Horňák a tretí Jaro Sámela.
Víťazom celého ročníka 2015 sa stalo družstvo Slovensko 2 a v jednotlivcoch vyhral Peter Horňák.

Takže čo záverom. Pretekárov máme kvalitných, na svetovej úrovni, len na domácej pôde nám to v súťažnom ročníku 2015 nešlo.

Priemerný začiatok ligy a mimoriadne úspešné majstrovstvá sveta

  1. dvojkolo LRU – Prívlač organizované MsO SRZ Košice v termíne 16. – 17. 5. 2015 sme začali nie príliš úspešne na Hornáde pod VN Ružín. Počasie, prietok a okolitá scenéria bola ako vystrihnutá z technickej normy pre organizovanie pretekov športovej činnosti. Cieľovou rybou bol pstruh potočný, ojedinele pstruh dúhový, jalec, ostriež, občas mrena. Napriek peknému počasiu voda bola stále chladná, čo nepridalo na aktivite rýb. 2 sektory boli v režime chyť a pusť, ďalšie 2 boli lovné, kde už podľa predbežných očakávaní ktoré sa naplnili bolo lovené minimálne množstvo rýb (niektoré stanovištia aj 0). Po zrátaní výsledkov sme skončili na 8. mieste. Podľa aktuálnej tabuľky si ale žiadne družstvo nevybudovalo pevnejšiu pozíciu na špici alebo zlú na konci, výsledky sú dosť vyrovnané. Z nášho 8. miesta strácame na 1. miesto 9,5 boda, čo je výsledok jedného sektora (samozrejme, môže sa to pohnúť aj smerom dole J), takže musíme zapracovať.

Takže liga nám veľmi nevyšla. Preto sme sa rozhodli, že sa pokúsime o reparát na majstrovstvách sveta organizovaných 23. – 24. 5. 2015 (dni oficiálneho preteku) v Írsku. MS boli organizované na jazere, čo pri prívlači z brehu a nie veľmi šťastnom (skôr vôbec ako nie veľmi) výbere a vytýčení sektorov (sektor D s tiahlou plytkou vodou z ktorého sa prevažne lovený pstruh dúhový veľmi rýchlo stiahol) sa ukázalo ako nie príliš šťastné riešenie, pre organizátora ale to najjednoduchšie. Pod značkou kvality LM sme do repre vyslali bratov Peťa a Paľa Horňákovcov (Hornet brothers, ak by bolo potrebné rýchle striedanie ako pri halovom futbale, možno by si nikto ani nič nevšimol J…). Naši už ako sa od nich očakávalo nesklamali a v družstvách SR skončila v konkurencii 10 krajín na 2. mieste. Majstrom sveta v jednotlivcoch sa stal Peťo Horňák (no konečne…2. miesto pred dvoma rokmi v ČR bolo fajn, ale teraz je to lepšie), tretí bol ďalší Slovák Lukáš Hollý (Kysučan tiež nesklamal), takže sa naša repre vrátila s kompletnou zbierkou medailí. Na tej bedni sa držia ako hrdza…. Len tak ďalej.

p1  p2 p5 p15 p17 p18 p25 p28 p47

Rok 2014

1 liga LRU prívlač – úspešné finále v Púchove

Do posledného dvojkola 1. ligy LRU – prívlač na Váhu v Púchove 20. – 21.9.2014 naše družstvo nastupovalo zo štvrtého miesta s malou stratou a reálnymi vyhliadkami na 2. a 3. miesto. Cieľovou rybou bol ostriež, príležitostne sa podarilo výsledok vylepšiť hlavne šťukou, prípadne zubáčom, jalcom alebo boleňom. Po excelentnom sobotňajšom výsledku (súčet umiestnení 6) a výbornom nedeľnom výsledku (súčet umiestnení 15) naše družstvo vyhralo Púchovský pretek a obsadilo celkovo striebornú pozíciu v 1. lige LRU – prívlač za zlatým Svidníkom (ktorý bol už od prvého dvojkola na Kysuci nedostihnuteľný čo potvrdil aj na       2. dvojkole v Liptovskom Mikuláši) a pred bronzovými Levicami.

Výsledky pretek

  1. liga LRU – Prívlač v Liptovskom Mikuláši

Liptovský Mikuláš privítal v sobotu 23.8.2014 1. ligu LRU – Prívlač síce pekným počasím, ale Váh prietokom 27 m3/s poriadne potrápil pretekárov. V odpoludňajších hodinách sa pridal dážď, ktorý vytrvalo pokračoval celú noc, čo malo za následok zvýšenie prietoku v nedeľu, ďalšie zakalenie a veterné, daždivé počasie tiež nepridalo na zlepšení podmienok  pre pretekárov. Napriek všetkým týmto nepriaznivým faktorom 2. dvojkolo bolo dochytané. V sektore A (nábrežie) dominoval ostriež, ktorý bol bodovaný od 15 cm. V ostatných sektoroch bol dominantnou rybou pstruh potočný (najväčšie 56 a 50 cm), veľmi častými úlovkami boli tiež pstruhy potočné vo veľkosti 25 – 35 cm, zriedkavosťou neboli ani ryby veľkosti 35 – 40 cm. Bolo ulovených niekoľko pstruhov jazerných (najväčší 48) cm a pstruhov dúhových (najväčší 45 cm). Sobotňajší pretek nášmu družstvu nevyšiel – obsadili predposledné miesto (alebo sme boli 11 – ty najlepší v najvyššej celoslovenskej súťaži?). V nedeľu však napravili reputáciu a s prehľadom vyhrali nedeľné kolo. Celkovo sme postúpili zo 7. miesta na 4., s malou stratou na 3. a 2. miesto. V poslednom dvojkole v Púchove bude potrebné zabojovať a doniesť niektorý cenný kov domov. Napriek menšej aktivite rýb vplyvom nepriaznivého počasia pretekári, garant preteku a rozhodcovská komisia hodnotili pretek ako výborne zorganizovaný a odchádzali z Liptova s peknými zážitkami.

Výsledky pretek Liptovský Mikuláš

1.liga LRU – Prívlač, 1. dvojkolo

1.Liga LRU – Prívlač začala v Kysuckom Novom Meste 5. – 6. júla 2014 na rieke Kysuci. Cieľovou rybou bol majoritne jalec, v dolných sektoroch miestami dominoval ostriež. Priemerné výsledky našich pretekárov stačili na priebežné 7. miesto.

 


 

11

 

 

 

 

 

12. Majstrovstvá sveta v prívlači sa v tomto roku uskutočnili v Bulharku na rieke Čaja. V čoraz ťažšej konkurencii reprezentácia SR obhájila prvenstvo z minulého roka, ku čomu už tradične výrazne prispel Peťo Horňák. Bližšie informácie o majstrovstvách nájdete tu:

http://www.klubprivlace.sk/web/index.php/privlac/221-majstrovstva-sveta-v-love-dravych-ryb-na-privla-2014-bulharsko-asenovgrad


 

Majstrovstvá SR s medzinárodnou účasťou (širší výber reprezentácie ČR, 8 pretekárov) v LRU- Prívlač sa uskutočnili vo Svite na rieke Poprad v termíne 31.5. – 1.6.2014. Účasť na majstrovstvách si vybojovalo 40 najlepších pretekárov podľa ATP rebríčka za rok 2013. Družstvo Liptovského Mikuláša reprezentovali Michal Danek (3. miesto), Pavel Horňák (4. miesto), Peter Horňák (7. miesto) a Vladimír Kožuškanič (20. miesto). Napriek predchádzajúcemu vytrvalému nepriaznivému počasiu ktoré výrazne negatívne ovplyvnilo aktivitu rýb sa pretek uskutočnil s celkovo výborným výsledkom pre našich pretekárov.

IMG_1
IMG_2

 

Rok 2013

Pstruhová riečka Poprad vo Svite privítala pretekárov 1. dvojkola 1. ligy LRU-Prívlač krásnym slnečným weekendom a ideálnym prietokom napriek predchádzajúcemu dlhodobo nepriaznivému počasiu. Priebeh preteku neovplyvnila ani sobotňajšia večerná búrka a pretek bol v nedeľu úspešne ukončený víťazstvom družstva Liptovského Mikuláša. Podrobné výsledky nájdete v športovej činnosti.

22. – 23. 6. 2013 sa uskutočnilo 2. dvojkolo 1.ligy LRU – Prívlač na rieke Nitra v Partizánskom. Vysoké horúčavy, prikalená voda a malá aktivita rýb dôkladne preverili schopnosti všetkých pretekárov. Po nie príliš úspešnom prvom dni naše družstvo v nedeľu zabojovalo a udržalo si vedúcu pozíciu v lige. Pevne verím, že tento výsledok sa nám v silnej a vyrovnanej konkurencii podarí udržať aj v poslednom dvojkole na prelome mesiacov august a september na rieke Hron vo Zvolene.

11. Majstrovstvá sveta v love dravých rýb na prívlač umelými nástrahami z brehu sa uskutočnili v Ivančiciach (Česká republika) na rieke Jihlave v termíne 18. – 19. 5. 2013. V čoraz silnejšej a vyrovnanejšej konkurencii sa reprezentačné družstvo Slovenskej republiky umiestnilo na 1. mieste – čím sme sa stali už po tretí krát majstrami sveta (posledné štyri roky stále na stupienkoch víťazov, 2012 – 2. miesto, 2011 – 3 miesto, 2010 – 1. miesto), pred 2.Českou republikou a 3. Ruskom. V hodnotení jednotlivcov striebro na Liptov doniesol Peťo HORŇÁK. Ďalší naši reprezentanti sa umiestnili nasledovne: Lukáš HOLLÝ (Kysucké nové mesto) – 8. miesto, Martin FORBAK, vlaňajší strieborný (Žilina) – 9. miesto, Juraj SMATANA (PÚCHOV) – 21. miesto.Naše družstvo nastúpilo vo vlaňajšej úspešnej zostave (2. miesto na MS v Poľsku) v ktorej odchytalo celé tohtoročné MS bez potreby striedania. Slovenská reprezentácia má v tejto rybolovnej disciplíne relatívne mladé družstvo, ale už s dostatkom medzinárodných skúseností o čom svedčia stabilné výborné výsledky. Pevne veríme, že aj v budúcnosti reprezentácia Slovenskej republiky bude patriť ku svetovej špičke.

_DSC0804 IMG_3443 IMG_3445 IMG_3539 IMG_3551 IMG_3596 IMG_3627

V spolupráci MsO SRZ Trenčín a Dubnica nad Váhom sa 6. – 7. júla 2013 uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky s medzinárodnou účasťou v prívlači na rieke Váh. V silnej konkurencii 40 – tich najlepších slovenských pretekárov podľa rebríčka ATP za rok 2012 a 8 – ich nominovaných pretekárov z Českej republiky si svoje miesto našli zástupcovia našej organizácie Peter Horňák, Vladimír Kožuškanič, Michal Danek a Pavel Horňák. Po rozpačitom sobotňajšom kole v nedeľu zabojoval a na treťom mieste sa umiestnil Peter Horňák. Ďalšie umiestnenia Vladimír Kožuškanič – 10. miesto, Michal Danek – 18. miesto a Pavel Horňák 19. miesto.
IMG_4200IMG_4212MMSR 2013-1MMSR 2013-2

Rok 2012

I. dvojkolo 1. ligy LRU – Prívlač sa uskutočnilo vo Svite na rieke Poprad v dňoch     12. – 13. 5. 2012. Družstvo Liptovského Mikuláša obsadilo 9. miesto v tabuľke s malými bodovými rozdielmi na pozíciách 3. – 9. miesta.
Majstrovstvá sveta v prívlači  26. – 27. 5. 2012 organizovalo Poľsko na rieke Bobr. Slovenskú republiku reprezentoval Peter Horňák, ktorý svojimi výkonmi prispel ku celkovej striebornej priečke našej reprezentácie. V jednotlivcoch obsadil 14. miesto. Týmto úspechom slovenská prívlač potvrdila svoje miesto na svetovej špičke tejto disciplíny po roku 2011 kedy sme obsadili 3. miesto a v roku 2010 Slovenská republika získala majstrovský titul. Zo Slovákov najúspešnejší Martin Forbak (Žilina) obsadil v jednotlivcoch 2. miesto.

Po trvajúcom nepriaznivom počasí a reálnej hrozbe preloženia preteku sa v termíne 16. – 17. 6. 2012 uskutočnilo 2. dvojkolo 1. ligy LRU – Prívlač na riečke Rajčanka pod Žilinou medzi osadami Porúbka a Rajecké Teplice. Naše družstvo prívlače po 2. dvojkole postúpilo z 9. na 6. miesto. Výsledky v sekcii Športová činnosť.

3. dvojkolo LRU – Prívlač organizovala MsO SRZ Želiezovce na rieke Hron v termíne       24. – 26. 8. 2012. Po prvom dni družstvo Liptovského Mikuláša postúpilo zo 6. miesta na 2. so stratou 3 bodov na 1. Púchov. Počas druhého dňa preteku naše družstvo zabojovalo a v konečnom poradí sa umiestnilo na 1. mieste za 2. Púchovom a 3. Trenčínom.
IMG_1006 IMG_1007 IMG_1009

 

Rok 2011

1. – 4. 9. 2011 sa v Taliansku uskutočnili Majstrovstvá sveta v prívlači. Slovenská reprezentácia obsadila 3. miesto za Chorvátskom a domácim Talianskom.  Do chytajúcej zostavy bol nominovaný Peter Horňák, nesklamal a v celkovom hodnotení jednotlivcov obsadil 13. miesto ako 2. najlepší Slovák za 12. Jurajom Smatanom z Piešťan.
2011-09-taliansko-06MSR Svit 2011

 

Rok 2010

 

Rok 2009

Rok 2008

Naši reprezentanti I. ligy LRU – prívlač sa umiestnili v 2. trojkole v Dubnici nad Váhom (21. – 22. 6.) na 3. mieste; celkovo sú stále prví a zväčšili si náskok. Z Dubnice doniesli pohár, ktorý bude na výbore. Vladovi Kožuškaničovi sa podaril rekord 81 jalcov, čo bude problém prekonať asi dlhú dobu.© 2013 -2017 SRZ LM